ENSTUDIA REGISTRAĴO

 

1-a loko

Ĵoker – ALEJANDRO COSSAVELLA  (Brazilo)

vortoj Alejandro Cossavella 

muziko Alejandro Cossavella 

Wydawnictwo Muzyczne / Muzikeldonejo – VINILKOSMO

-----------

2-a loko

La Pordo – ALEJANDRO COSSAVELLA kun amikoj  (Brazilo)

vortoj Alejandro Cossavella 

muziko  Alejandro Cossavella 

Wydawnictwo Muzyczne / Muzikeldonejo – VINILKOSMO

-----------

3-a loko

Mozaiko – KJARA (Italio)

vortoj Chiara Raggi

muziko Chiara Raggi

traduko Federico Gobbo

Wydawnictwo Muzyczne / Muzikeldonejo – VINILKOSMO

PUBLIK-PREMIO – NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 

IO STULTA – ANNA SZCZYPEK KAJ MIĤAELO RIKARDO BALICKI  (Pollando)

vortoj Carson Parks  

muziko Carson Parks  

traduko Manŭel Rovere

AŬTORA-PREMIO – AUTORSKA NAGRODA

 

KIAL POR NI MALTRANKVIL'  – CALLY BERRY  (Britio)

vortoj Cally Berry

muziko Cally Berry

traduko Skipton-Esperanto-Grupo

AĜKATEGORIO / 0-18

 

KORUSO

 

1-a loko

Mi kaj mia patrio – KORUSO DE DONGFANG ELEMENTA LERNEJO  (Ĉinio)

vortoj Zhang Li
muziko Qin Yongcheng

traduko Vadant

----------

2-a loko

Verda Lingvo Lernejo – VERDA LINGVO LERNEJO  (Tanzanio)

vortoj John Emmanuel Magessa
muziko Julio Calegari

 

Speciala distingo por John Emmanuel Magessa pro la preparo de la koruso VERDA LINGVO LERNEJO     

 

-------------------------------------------------------------


AĜKATEGORIO / 19-54

 

SOLISTO

 

1-a loko

La amo de la junmaristo  – NADJEĴDA STOJNOVA (Bulgario)

vortoj Vanja Petkova

muziko Josif Cankov

traduko Asen Grigorov

----------

2-a loko

Ĉu devas vin mi kredi – DIJANA KRASTEVA  (Bulgario)  

vortoj Veliĉka Karparova

muziko Veliĉka Karparova

traduko Veliĉka Karparova

 

 

2-a loko

Sidas sidas Ĝore dos – KALINKA RAĈEVA  (Bulgario)  

vortoj popola kanto

muziko bulgara popola kanto

traduko Radka Stojanova

---------

3-a loko

Superhero – RAFAŁ DARASZ (Pollando)

vortoj Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Krzysztof Kumór, Małgorzata Uściłowska

muziko Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Krzysztof Kumór, Małgorzata Uściłowska

traduko Rafał Darasz

--------------------------

ENSEMBLO

 

1-a loko

Io stulta – ANNA SZCZYPEK KAJ MIĤAELO RIKARDO BALICKI  (Pollando)

vortoj Carson Parks  

muziko Carson Parks  

traduko  Manŭel Rovere

----------

2-a loko

Unu bulgara rozo – BULGARAJ ROZOJ (Bulgario)  

vortoj Nayden Valĉev

muziko Dimitar Valĉev

traduko  Kunĉo Valev

---------------------------------------------------------------

AĜKATEGORIO / 55-111

 

SOLISTO

 

2-a loko

Kara Panjo se vi skribos al mi  – ELENA NIKOLAEVA   (Bulgario)  

vortoj hungara romanco
muziko hungara romanco

traduko Atila Warro

-----------

3-a loko

Kial por ni maltrankvil' – CALLY BERRY (Britio)

vortoj Cally Berry

muziko Cally Berry

traduko Skipton-Esperanto-Grupo

 

3-a loko

La Fortuno – EMANUELE ROVERE (Italio)

vortoj Emanuel Reve   
muziko Emanuel Reve  

-----------------------

ENSEMBLO

 

2-a loko

Ekzilitoj – ESPERO (Bulgario)  

vortoj Pejo Javorov

muziko popola muziko

traduko Stefan Kiradĵiev

 

2-a loko

Foriru – EDELVEISO   (Bulgario)  

vortoj Spartak Butanski
muziko Spartak Butanski

traduko Nikola Uzunov